CHP'nin 12 Maddelik Yerel Seçim Beyannamesi

(15 Şubat 2019, Cuma)

10 Şubat 2019 tarihinde Ankara’da toplanan CHP 12 maddelik yerel seçim beyannamesini yayımladı.

Genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu, genel bir konuşma yaptı. Genel konuşması hakkında genel bir değerlendirme yapıp sonra 12 maddeyi değerlendireceğim.

Kılıçdaroğlu, bizim mücadelemiz kutsal bir mücadeledir, bizim mücadelemiz herkesin kucaklaşma mücadelesidir. Bizim mücadelemiz kardeşçe yaşama mücadelesidir, diyor.

Evvela bu kutsallık nedir, hangi ölçülere göre kutsal tanımı yapılır, sınırları nelerdir? Bu memlekette o kadar çok kutsal varki(!) Sayın Kılıçdaroğlu’nun kutsalı; evrensel İslamî değerlerle ne denli uyumludur, İslam’ın referanslarını referans alıyor mu? Kalkış noktası nedir? Vahye mi dayanıyor yoksa batı değer yargılarını merkeze koyarak bir kutsallık mı ileri sürüyor? Bu sorular AKP olsa başka türlü sorulur, CHP olunca sorunun mahiyeti ve dayanağı değişir. Çünkü CHP temelde İslamî referansları referans kabul etmiyor.

Devamını oku...
 
AKP’nin 11 Maddede Belediyeciliği (2)

(8 Şubat 2019, Cuma)

Recep Tayyip Erdoğan;

Ekolojik tahribat dünyanın geleceğini her geçen gün daha çok tehdit ediyor, diyor. Acaba AKP hükümeti bu konuda da bir nefis muhasebesini yapıyor mu? Ekolojik yapıyı nasıl koruyor nasıl muhafaza ediyor, tabiatı koruma ile ilgili neler yapıyor?Orman vasfını yitirmiş arazilerle ilgili uygulamalarını nereye koyuyor?

Şehirlerde genel bir temizlik yapılıyor bunu inkar etmek mümkün değildir. Doğayı muhafaza etme ile şehirleşme arasındaki denge nasıl sağlanabilir, bu konuda Türkiye çok başarılı değildir. Sadece AKP için geçerli değildir çevre temizliği ve doğayı koruma. CHP, MHP, HDP'li belediyelerde problem daha vahim. Adana, İzmir, Diyarbakır vb şehirlere bakarak muhalefetin ekolojik siyasetinin olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Devamını oku...
 
AKP’nin 11 Maddede Belediyeciliği (1)

(1 Şubat 2019, Cuma)

Önce 11 madde sunulacak ardından değerlendirmeler yapılacaktır.

11 madde

* Şehir planları: Uzun planları gözeten hakkaniyete uygun projeleri gözeteceğiz. Şehir planlarını ve imar uygulamalarını şeffaf bir şekilde hazırlayacağız. Zorunlu halde yapılması gereken plan değişiklikleriyle ilgi düzenlemeleri milletimizin önünde ilan edeceğiz. Yapılan çalışmalar konusunda ilgili tüm kamu, özel sektör ve STK temsilcilerine başvurup, en geniş uzlaşmayla alacağız. Milletimizin hayat kalitesini artıramayan hiçbir işe vakit ve kaynak ayırmayacağız. Şehirlerimizi çekim merkezi haline getirecek projeler önem vereceğiz.

Devamını oku...
 
Yerel Seçimde Muhalefet

(25 Ocak 2019, Cuma)

Türkiye yerele seçime kitlenmiş durumda.

AKP merkezli bir değerlendirme yapılıyor.

AKP’nin siyasi yorgunluğu, belediyelerde yaptığı hatalar, kayırmalar, diğer partililere karşı adil davranamaması, parti içi demokrasinin olmayışı, adayları belirlerken halkı değil parti içi dengeleri gözetmesi, yeniliğe değil tecrübeye ağırlık vermesi, dış siyasetteki yanlışları…

Bütün bunlar fatura edilerek yerel seçimlerde kullanılıyor.

Fakat AKP’li belediyelerin yaptığı devrim niteliğindeki devasa hizmetler görülmek istenmiyor.

Devamını oku...
 

k_saglam

Yeni Kitabımız Çıktı

egri_agacin_golgesi

Son Eklenenler

CHP'nin 12 Maddelik Yerel Seçim Beyannamesi
(15 Şubat 2019, Cuma) 10 Şubat 2019 t...
AKP’nin 11 Maddede Belediyeciliği (2)
(8 Şubat 2019, Cuma) Recep Tayyip Erdo...
Yerel Seçimde Muhalefet
(25 Ocak 2019, Cuma) Türkiye yerel...
Suriye
(18 Ocak 2019, Cuma) ABD’nin Suri...
Yerel Seçime Giderken
(11 Ocak 2019, Cuma) Türkiye gibi ...
Gündem Üzerine Değerlendirmeler
(4 Ocak 2019, Cuma) Coğrafya ve tarih ...
Merkeze Geleceği Almak
Asıl olanın; insanımızın; bilgili, ...
Davet mi Propaganda mı?
(21 Aralık 2018, Cuma) Her iki terim b...

Kimler Sitede

Şu anda 63 konuk çevrimiçi
Üyeler : 3
İçerik : 499
Web Bağlantıları : 5
İçerik Tıklama Görünümü : 2742613
< ?php if( JRequest::getVar( 'view' ) == 'article' ): ? > < jdoc:include type="modules" name="socialwidget" /> < ?php endif; ? >