Haçlı Vahşetine Karşı İslam Kardeşliği (Birliği) - II

(22 Mart 2019, Cuma)

İslam ve Müslüman düşmanı, beyaz ırk üstünlüğünü savunan Yeni Zelandalı cani saldırgan Brenton Tarrant, tam bir haçlı zihniyetini sergilemektedir. Söyledikleri arasında Endülüs de vardır. Batılılar 750 sene (takriben 711-1609) hüküm süren Endülüs Emevi Devletini ortadan kaldırdılar, orada artık Müslümanların izine de rastlamak mümkün değil. İstanbul ve Türkiye ile söyledikleri de sıradan söylemler değildir, İspanya’da yaptıklarını İstanbul’da da yapacaklarını söylüyor (lar). Bunu geleceğe yönelik bir zemin hazırlama arzusu, isteği olarak anlamak ve görmek lazım gelir.

Batılılara göre; Avrupa kıtası tamamıyla Avrupalıların/batılıların olmalıdır. İstanbullun Avrupa yakası saldırgana göre işgal altındadır ve behemehâl kurtarılmalıdır. Bu düşünce, bu zihniyet sadece saldırganın fikri değildir, bütün batılıların rüyasıdır.

Devamını oku...
 
Haçlı Vahşetine Karşı İslam Kardeşliği (Birliği) - I

(16 Mart 2019, Cuma)

Allah düşmanları, İslam ve Müslüman karşıtları, fıtrat bozucular, kâinata savaş açanlar hep birlikte harekete geçtiler. Herkes, bulunduğu yer ve mevkiine göre ehl-i İslam’a ve İslam’ın kendisine cephe açmış durumda.

Yeni Zelanda’da Cuma günü cami cemaatine yapılan saldırı haçlı zihniyetin ve vahşetin açık ve örtülemez bir göstergesidir. Bu zihniyetin gelecekte de neler yapabileceğinin ipuçlarını veriyor. Saldırganın manifestosu başlı başına ibret verici bir vahşet ve kin kusuculuk taşır.

Yüce Rabbimiz bunların ruh halini bize şöyle tanıtıyor; “Ey iman edenler! Sizden olmayanlardan hiçbir sırdaş edinmeyin. Onlar size fenalık etmekten asla geri kalmazlar. Hep sıkıntıya düşmenizi isterler. Onların kinleri konuşmalarından apaçık ortaya çıkmıştır. Kalplerinde gizledikleri ise daha büyüktür. Eğer düşünürseniz size ayetleri açıkladık.” (Al-i İmran 118)

Devamını oku...
 
Gelecek Tasavvuru

(11 Mart 2019, Pazartesi)

İki kelime, iki kavram, “gelecek” ve “tasavvur”

Gelecek; 1. (Zaman olarak) içinde bulunulan andan sonraki; henüz yaşanmamış, ilerideki. 2. İleride olması, gerçekleşmesi beklenen. 3. is. Zamanın içinde bulunduğumuz andan sonraki bölümü; henüz gelmemiş, yaşanmamış zaman dilimi. 4. Bir kişinin ilerideki yaşantısı; istikbal. 5. Daha sonra yaşayacak olan kuşaklar; yeni nesiller. Gelmesi beklenen, gelişinin geleceği düşünülen…

Gelecekçilik, -ği [gel-ecek-çi-lik] is. Yirminci yüzyılın başlarında İtalya’daki baş döndürücü atılımın ürünü olarak ortaya çıkan, geçmişi, gelenekleri, eski alışkanlıkları, ahlakı reddederek hızı, makineleşmeyi, modem hayatın canlılığını ve bunlardan kaynaklanan macera dolu sevgileri, saldırgan duyguları, şiddet gösterilerini yücelten sanatçı ve edebiyat akımı; fütürizm. (Bkz. Ötüken Türkçe Sözlük)

Devamını oku...
 
CHP'nin 12 Maddelik Yerel Seçim Beyannamesi

(15 Şubat 2019, Cuma)

10 Şubat 2019 tarihinde Ankara’da toplanan CHP 12 maddelik yerel seçim beyannamesini yayımladı.

Genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu, genel bir konuşma yaptı. Genel konuşması hakkında genel bir değerlendirme yapıp sonra 12 maddeyi değerlendireceğim.

Kılıçdaroğlu, bizim mücadelemiz kutsal bir mücadeledir, bizim mücadelemiz herkesin kucaklaşma mücadelesidir. Bizim mücadelemiz kardeşçe yaşama mücadelesidir, diyor.

Evvela bu kutsallık nedir, hangi ölçülere göre kutsal tanımı yapılır, sınırları nelerdir? Bu memlekette o kadar çok kutsal varki(!) Sayın Kılıçdaroğlu’nun kutsalı; evrensel İslamî değerlerle ne denli uyumludur, İslam’ın referanslarını referans alıyor mu? Kalkış noktası nedir? Vahye mi dayanıyor yoksa batı değer yargılarını merkeze koyarak bir kutsallık mı ileri sürüyor? Bu sorular AKP olsa başka türlü sorulur, CHP olunca sorunun mahiyeti ve dayanağı değişir. Çünkü CHP temelde İslamî referansları referans kabul etmiyor.

Devamını oku...
 

k_saglam

Yeni Kitabımız Çıktı

egri_agacin_golgesi

Son Eklenenler

Gelecek Tasavvuru
(11 Mart 2019, Pazartesi) İki kelime, ...
CHP'nin 12 Maddelik Yerel Seçim Beyannamesi
(15 Şubat 2019, Cuma) 10 Şubat 2019 t...
AKP’nin 11 Maddede Belediyeciliği (2)
(8 Şubat 2019, Cuma) Recep Tayyip Erdo...
Yerel Seçimde Muhalefet
(25 Ocak 2019, Cuma) Türkiye yerel...
Suriye
(18 Ocak 2019, Cuma) ABD’nin Suri...
Yerel Seçime Giderken
(11 Ocak 2019, Cuma) Türkiye gibi ...
Gündem Üzerine Değerlendirmeler
(4 Ocak 2019, Cuma) Coğrafya ve tarih ...

Kimler Sitede

Şu anda 78 konuk çevrimiçi
Üyeler : 3
İçerik : 502
Web Bağlantıları : 5
İçerik Tıklama Görünümü : 2838826
< ?php if( JRequest::getVar( 'view' ) == 'article' ): ? > < jdoc:include type="modules" name="socialwidget" /> < ?php endif; ? >