Kim Amerikancı? PDF Yazdır e-Posta

Kim Amerikancı?

 Türkiye’de  ve dünyada emperyalizmle iş tutan çevreler kimlerdir? Kendi ülkesine ve insanlarına karşı suç işleyenler kimlerdir?

Yavuz hırsız ev sahibini kovarmış, uşaklık yapanlar, başkasının uşaklığını haykırarak kendi durumunu  gizleme telaşındadırlar.

Dünyada ve Türkiye’de Müslümanlardan daha kendi ülkelerine ait ve daha bağımsızlık taraftarı kimse olamaz. Çünkü inancımız bizim mutlaka özgür olmamızı emrediyor.

Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran devlet ricalinin hangi şartlarda Cumhuriyeti kurduklarını biliyoruz.

Zamanın hakim gücü İngiltere ile nasıl pazarlıklar yapıldığını ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ne taahhütlerle kurulduğunun tarih şahididir.  O şartları Allah (c.c.)bir daha göstermesin.

Cumhuriyet tarihi boyunca Türkiye’yi  hangi paktlara soktukları veya hangi dayatmalarla neler kabul ettirdikleri çok gizli değildir. Bugün Kerkük- Musul problemi varsa bunun müsebbibinin kimler olduğu da açıktır.

Türkiye’yi bir yerlere sürükleyenler, kenara çekilip siz İslâmcılar ülkeyi satıyorsunuz. ABD-AB-İsrail politikalarını savunuyorsunuz diye  bize yüklenenlere şunu hatırlatmak istiyorum, İslâmcılar hâlâ iktidarda değildirler ve laik- Kemalist- ırkçı şövenlerin siyasetleri/ siyasetsizlikleri yüzünden bugün ülke bu haldedir.

Batı emperyalizmine kim hizmet ediyor? İslâmcılar mı diğerleri mi? Evvela hayat tarzı olarak batılı hayat tarzıyla bizim hayat tarzımız birbiriyle uyuşmaz.  Biz namaz kılar, hacca gider faiz yemeyi haram sayarız, acaba bizi batı emperyalizmi ile beraber hareket ediyor diye suçlayanlar faize karşılar mı? Bu hususta onlar mı batılı gibi davranıyorlar yoksa biz mi?

Batılının zina anlayışına biz mi daha yakınız yoksa bize bu töhmette bulunanlar mı? Bizim çok evliliğimizi gayr-i insanı bulanların kaçta kaçı sadece kendi helalı ile yetiniyorlar. Hangi erkek ve kadın evlenmeden önce başka biriyle ilişkiye girmeyi mubah sayıyor?  İslâmcılar mı yoksa bize çamur atanlar mı?

Faizden kaçanların sermayesine renk bulanlar, yeşil diye türbe rengini reva görenler acaba kaç aileyi faizcilikle batırmışlardır.

Batının aile mefhumunu yok etme çabasına acaba İslâmcılar mı çanak tutuyor yoksa başkaları mı? Bizim hayat anlayışımızla batının hayat anlayışı farklıdır ve biz bu hayatı idame ettirme derdindeyiz bunun mücadelesini veriyoruz.

ABD’nin uzantısı İsrail devletini biz mi baş tacı ettik yoksa başkaları mı? Elan ABD-İsrail-İngiltere –Rusya vs... siyasetini İslâmcılar mı benimsiyor yoksa barlardan, pavyonlardan çıkmayan sarhoşlar mı benimsiyor.

AKP’nin devlet zoruyla yaptıklarını kimse İslâmcılara mal etmesin. HAMAS mı ABD’ci yoksa laiklerin savunduğu el-Fetih mi? İran’da Ahmedi Nejat mı yoksa laiklerin destekledikleri illegal halkın mücahitleri mi? Karzai mi yoksa Hikmetyar mı ABD’cidir. Herkes elini vicdanına koysun ve İslâmcılara çamur atmasın. Biz ne sağcıyız ne şöven.

Emperyalizme yarayan ulus devletçilik mi? Yoksa ümmet bilinci mi? Övünüp durdukları ulus devlet batı emperyalizmin gayr-i meşru veledi değil mi? Ulusçuluk yaparak ABD’ye karşı olunur mu?

Yerli, millete ait olana cephe açanlar, halkın inancıyla ahlakıyla, aklıyla, örfüyle çatışanlar mı? Amerika düşmanı?

Dünya hakim gücüne alternatif İslâm dışında başka bir sistem ve anlayış var mıdır? Kendilerini ABD karşıtı gösterip gizli gizli hayranlık duyanlar mı emperyalizme karşıdırlar?

Mevdudi’yi, İhvan-ı Müslimin’i, İran’ı, HAMAS’ı, tarikatları, cemaatleri Amerikancı ilan edenler ve bunları işbirlikçilikle itham edenler acaba toplumla, halkla, Batı medeniyetinin dışında bir medeniyetle alakaları var mıdır?

Herkes külahını önüne koysun,  düşünerek yazsın veya konuşsun.

Bugün ABD kiminle savaşıyor, acaba HAMAS’la mı savaşıyor yoka el-Fetih’le mi? Tüm dünya emperyalistleri işbirliği ve sözbirliği yaparak HAMAS’ı yok etmeye çalışıyorlar, birileri kalkıp HAMAS Amerikancı deme küstahlığını gösterebiliyor.

ABD, tüm insani değerleri, uluslar arası hukuku çiğneyerek İslâm dünyasına saldırıyor, akl-ı evveller İslâmcıları Amerikancılıkla suçluyor.

ABD Afganistan’ı işgal ederken açıkça bunlar bizim hayat tarzımıza karşılar, bizim medeniyetimiz dışında kalıyorlar diye dünyaya deklere etti, gene de İslâmcılar Amerikancı oluyor, öyle mi?

CHP başkan yardımcısı Onur Öymen, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül hakkında verilen gensoru görüşmesinin olup olmaması hususundaki görüşlerini açıklarken  Başbakan Erdoğan’ın Medeniyetler İttifakı diye bir şeyler ihdas ettiğini tenkit sadedinde kullandığı ‘Yoksa siz batı medeniyetinin dışında bir medeniyetin varlığına mı inanıyorsunuz’ sözü kimin emperyalizmin yanında kimin başka yerlerde olduğunu gösteriyor. AKP İslâmcı da sayılmaz.

Solculuk veya fildişi kulelerine çekilerek emperyalizmle mücadele edilemez. Emperyalizmle mücadeleyi ancak başka bir hayat tarzı önerenler yapabilir.

Aklı başında herkesi emperyalizmle samimi mücadeleye çağırıyorum, yani İslâmi bir hayat sürmeye. Kim İslâm dışında emperyalizmle mücadele edebileceğine inanıyorsa mutlaka emperyalizmin maşası oluyor demektir. Açık örnek SSCB idi. Kof ve gerçeği olmayan bir oyalanma, sahici muhalefet için Müslüman olmak mecburiyeti de olmayabilir, ancak İslâm’ın insanlık için öngördüğü hayat nizamını kabul etmek şartıyla. Dünyanın başka türlü zulüm ve karanlıktan kurtulması mümkün değildir.

Gelin canlar bir olalım emperyalizme karşı duralım. Her türlüsüne. 

22 Eylül 2007

 

 

 

 

k_saglam

Yeni Kitabımız Çıktı

egri_agacin_golgesi

Son Eklenenler

2019 Yerel Seçim Sonuçlarının Yankıları - 2
(26 Nisan 2019, Cuma) Kılıçdar...
2019 Yerel Seçim Sonuçlarının Yankıları
(19 Nisan 2019, Cuma) 2019 yerel se&cce...
Gelecek Tasavvuru
(11 Mart 2019, Pazartesi) İki kelime, ...
CHP'nin 12 Maddelik Yerel Seçim Beyannamesi
(15 Şubat 2019, Cuma) 10 Şubat 2019 t...

Kimler Sitede

Şu anda 36 konuk çevrimiçi
Üyeler : 3
İçerik : 508
Web Bağlantıları : 5
İçerik Tıklama Görünümü : 2973350
< ?php if( JRequest::getVar( 'view' ) == 'article' ): ? > < jdoc:include type="modules" name="socialwidget" /> < ?php endif; ? >