BAYRAM MESAJI PDF Yazdır e-Posta

(21 Nisan 2023, Cuma)

Hayatın iniş-çıkışları, ruhumuzun iniş-çıkışlarının dünyamıza aksetmesidir. Bu hali en iyi Ramazan'da ve Bayramlarda yaşarız.

Ruhumuz Ramazan'la yücelere erişti ve şimdi yücelerden bir kutlu kutlamayla yere, gerçeğe, hayatın acı taraflarına inişe hazırlanıyor, bayram bu inişe geçişin merasimidir.

Müslümanlar olarak, İslâm milleti/ümmeti olarak Allah'ın bize lütfettiği Ramazan nimetini/hazinesini geride bıraktık. Bütün gücümüz ve içtenliğimizle Ramazan'ı yaşamaya, gereklerini yerine getirmeye çalıştık. Bu Ramazanımız Depremin getirdiği bir imtihan gölgesinde geçti. İnşaallah, taat ve ibadetlerimiz, deprem dolayısıyla yapmaya çalıştıklarımız kabul edilmiştir. Allah bizleri riyadan, gösterişten, enaniyetten, farkına varmadan kişisel davranıp birliği bozmaya yönelik hareketlerden muhafaza eylesin. Başta ülkemizdeki Müslümanların birlik içinde hareket etmeyi, sonra diğer Müslümanlarla bir olmayı nasip eylesin bu hususta gayret gösterenlerden eylesin.

 

İnşaallah, bundan sonra; Ramazan'ın ve Kur'an'ın bereketiyle unuttuklarımızı hatırlamış, hatalarımızın farkına varmış, ruhumuzu ve onun bir bineği olan vücudumuzu tazelemiş olarak, Ramazan sonrası yepyeni bir ruh, atılım, birikim ve yeni tedbirlerle hayatımız devam edecektir.

Ramazan ve Kur'an bize, şuur açıklığı ve berraklığı kazandırmıştır. Müslüman fertler olarak, kurum-kuruluşlar olarak, topyekûn İslam milleti/ümmeti olarak daima uyanık olmayı, uyanık kalmayı ve herkesi uyanık olmaya davet etmeyi, kalan ömrümüzde sürdürebilmeyi Allah nasip eylesin.

İslam ve Müslüman düşmanlarına karşı daima teyakkuzda olmayı, gafletin her türlüsüne karşı dikkatli olmayı, huşyar olmayı nasip etsin.

İç ve dış düşmana karşı Allah bize basiret bahşeylesin.

Her Müslüman, Kur'an'dan aldığı ilhamla kalbini öbür Müslümanlara götürsün, onlara kalbini ve gönlünü açsın ki dargınlıklar bitsin ve ilelebet sönsün ve kardeşliğimiz pekişsin.

Sanal dünyadan başını kaldıramayan, beton arasında gökyüzüne hasret kalan, ufku ve gönlü kirlenen insana / insanlığa bir hürriyet çağrısı, zincirlerden kurtulma vesilesi olsun. Bir nefes alma süresi, insanca soluklanma anı olsun.

Her türlü baskıcı ortamlardan kurtulma zamanıdır bayram. Hürleşmiş, ön yargılardan kurtulmuş mümin ve muvahhit olarak yeni bir yola koyulalım inşaallah.

Müslümanlar; Allah'tan aldıkları emirle/aldığımız emirle, ümmet birliğinin sağlanmasına bu bayram vesile olsun, işte o zaman asıl bayram yapmış oluruz.

Bütün İslam aleminin, Müslüman ailelerin, sevdiklerinin bayramlarını kutluyorum. Deprem dolayısıyla ve başka nedenlerle aramızdan ayrılıp dar-ı bekaya irtihal edenlere Allah'tan rahmet keder-dide ailelerine, sevenlerine ve dostlarını da sabr-ı cemil diliyorum.

Bayramınız kutlu ve mutlu olsun.

 

k_saglam

Yeni Kitabımız Çıktı

egri_agacin_golgesi

Son Eklenenler

YEREL SEÇİM SONRASI ÜLKENİN AHVALİ
(1 Nisan 2024, Pazartesi) Yerel seçim ...
İNSAN KENDİNİ KEŞFEDEBİLİR Mİ?...
(26.01.2024, Cuma) Her kişi, 'önce ke...
MİLLİYETÇİLİK- MUHAFAZAKARLIK- ÜMMETÇİLİK
(Yerellik 'Yerlilik' - Muhafazakarlık -...
EY EHL-İ İSLAM, UYAN!
(06.11.2023, Pazartesi) Ey dünyayı g...
YAĞMUR DUASI
(15 Eylül 2023, Cuma) Yağmur duasına...
AÇMAZI AÇMAK
(25 Ağustos 2023, Cuma) İnsanoğlunun...
AÇILIM - ATILIM
(5 Ağustos 2023, Cumartesi) Sıkışan...
GÜLİSTAN OKUMAYANLARA
(10 Temmuz 2023, Pazartesi) Sadi (Şira...

Kimler Sitede

Şu anda 11 konuk çevrimiçi
Üyeler : 3
İçerik : 636
Web Bağlantıları : 5
İçerik Tıklama Görünümü : 5577315
< ?php if( JRequest::getVar( 'view' ) == 'article' ): ? > < jdoc:include type="modules" name="socialwidget" /> < ?php endif; ? >